O nas

Villa Vega znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej – malowniczej dzielnicy Gdańska, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatów przyrody. Wyspa Sobieszewska oddzielona jest od północy wodami Zatoki Gdańskiej, od południa Martwą Wisłą, od wschodu Przekopem Wisły, a od zachodu Śmiałą Wisłą. Przez Wisłę poprowadzony jest most pontonowy, którym można dostać się na Wyspę. Otoczona w pasie nadmorskim pięknym Lasem Mierzei z wydmami. Niedaleko znajdują się także najbardziej urzekające pięknem i osobliwą rzadkością dwa rezerwaty przyrody:
1. "Ptasi Raj" w Górkach Wschodnich,
2. "Mewia Łacha" w Świbnie.
Rezerwaty te są zlokalizowane na zachodnim oraz wschodnim krańcu Wyspy.
Z obiektów historycznych w okolicy można wymienić:
1. XIX-wieczną śluzę w Przegalinie,
2. Forsterówkę w Orlu - dawna rezydencja gauleitera Alberta Forstera,
3. Stele ewangelickie przy kościele w Sobieszewie,
4. Zabytkowe domy na Pastwie Sobieszewskiej.

Plaża znajduje się w odległości 700 metrów od ośrodka, na którą prowadzi droga przez tętniący życiem las. Można spotkać tutaj wiele gatunków dzikiej zwierzyny, jak i ptaków. Vega znajduje się 14 km od gdańskiej starówki, do której dojechać można komunikacją miejską (autobus linia 112, 186, 212), samochodem czy tramwajem wodnym.

Villa Vega oferuje standard hotelowy. Staramy się, by każdy nasz gość był zadowolony z pobytu u nas i czuł się jak w domu, a zarazem na wyczekiwanych wczasach. Oferujemy pobyt w spokojnej okolicy, idealnej do wypoczynku i ucieczki od głośnego zgiełku miasta. Czas wolny można spędzić na wiele sposobów – od wygrzewania się na plaży po zwiedzanie Trójmiasta.

Naszym gościom do dyspozycji oddajemy 48 miejsc noclegowych w 24 komfortowych pokojach z własnymi łazienkami. Dysponujemy pokojami jedno-, dwu-, trzy- i cztero- osobowymi oraz dwoma apartamentami. Każdy z pokoi ma bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi), wyposażony jest też w telewizor. Nasz obiekt jest również dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Dla naszych gości dysponujemy bezpłatnym dozorowanym parkingiem bezpośrednio na terenie posiadłości. Dzieciom oferujemy mini plac zabaw wewnątrz i zewnątrz budynku.
Posiadamy również salę konferencyjną, w której można śmiało przeprowadzić spotkanie biznesowe lub przyjęcia komunijne, chrzciny bądź stypy.

W cenę każdego noclegu wliczone jest śniadanie w formie stołu szwedzkiego, przy którym każdy naje się do syta. Oferujemy różnoraki wybór - każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie wyjdzie głodny. Dostępny jest także całodobowo czajnik elektryczny oraz talerze, filiżanki i sztućce. Śniadania i obiady gotujemy na miejscu - mamy świetnych kucharzy, którzy przygotowują pyszne domowe potrawy. Wydzielonym daniom z cateringu mówimy stanowcze "nie".

Jesteśmy również otwarci na gości ze zwierzętami domowymi. Jeśli nie chcesz zostawić swojego pupila w domu - zabierz go ze sobą. Wolna przestrzeń i lasy to idealne miejsce, by zwierzaki również mogły cieszyć się wyjazdem z właścicielami.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w godzinach 8-20. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, postaramy się odpowiedzieć w najbardziej wyczerpujący sposób, by każdy uzyskał odpowiedź, na którą oczekuje.

Cały zespół Villa Vega serdecznie zaprasza w swoje progi!

Villa Vega

Falowa 4a

80-680 Gdańsk - Sobieszewo